Mirdes Tuber
Mirdes Tuber 22 Mar 2018
14
watermark logo

Bir sonraki videoyu

Deniz Toprak - Değer Misin/şarkısını dinle
12 Aug 2018
Deniz Toprak - Değer Misin/şarkısını dinle
Deniz Toprak · 71 Görüntüleme

Az bilinen ama takibe değer 25 Kanal - YouTube'un dibi hareketi

 232 Görüntüleme
Kategori: Müzik

Geçtiğimiz Haziran ayında sosyal medyadan “az bilinen güzel YouTube kanallarını listeleyelim mi?” diye sormuştum. Amacım bunların içinden güzel olanları paylaşmaktı. O günden beri aklımda bu düşünce var fakat kanal seçmek ve bir liste yapmak benim için o kadar zor ki bugüne kadar ertelemek durumunda kaldım.
Son günlerde kanalıma gelen yorumlar arasında “YouTube’un dibi hareketi”ni duydum. Bu neymiş acaba diye araştırınca Konsol Üssü kanalına ulaştım: Benim yapmak istediğimi çok daha organize bir hareket olarak başlatmışlar. O yüzden bu vesileyle artık şu listeyi oluşturayım dedim ve bu harekete de destek olayım istedim. Murat Sönmez’in söylediklerine katılıyorum: “YouTube’un dibinde ne cevherler var!”
Öncelikle bu listede 100.000’den fazla abonesi olan hiç bir kanal yok. Tamamen sübjektif. Kişisel radarıma girebilmiş olan kanallar. Üstelik bunların tamamı da değil. Yani bu listede olmayıp izlenmesi gereken daha pek çok kanal olduğuna eminim. Ben nasıl keşfettim bu kanalları? Sosyal medyadan gelen öneriler doğrultusunda. Hepsini yakından takip ettiğimi söyleyemem. Ama izlediğim kadarıyla uzmanı oldukları alanda, hevesle, samimiyetle ve istikrarla bu işi yapmaya çalışıyorlar. O yüzden bence YouTube’un dibi değil daha çok YouTube’un ruhu dememiz lazım. Bu saydığım özellikler bunu gerektiriyor.
Daha fazla uzatmadan listemdeki en fazla abone sayısına sahip olan kanaldan başlayıp en az aboneli kanala doğru sıralayalım:

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Yorumları Listele

Facebook Yorumları

Bir sonraki videoyu

Deniz Toprak - Değer Misin/şarkısını dinle
12 Aug 2018
Deniz Toprak - Değer Misin/şarkısını dinle
Deniz Toprak · 71 Görüntüleme