İslami Filmler İzle
1
watermark logo

Bir sonraki videoyu

Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
04 Aug 2018
Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
Cüneyt Arkın · 114 Görüntüleme

Hz. Hüseyin'in fedaisi Muhtar 3. Kısım / Dini Filmler / MOHKTAR

 155 Görüntüleme
Kategori: Film

KÂBE'DEKİ YANGIN ANİ BAŞLAYAN YAĞMURLA SÖNER VE YEZİD'İN ÖLÜM HABERİ GELİR

Hazret-i Hüseyin'in (a.s) yoldaşlarından Mokhtar Saghafi Kerbela'da Hazret-i Hüseyin'in şehit edilmesi üzerine mücadele bayrağını açar. Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar'ın büyük mücadelesini anlatan dizi izleyicileri Youtube ekranlarına bağlayacak. Dizinin yeni bölümünde Kabe'deki yangın aniden ortaya çıkan yağmurla sönerken bu sırada Yezid'in ölüm haberi gelir.

Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar'ın zalimlere karşı verdiği amansız mücadelenin hikâyesi çok özel bir yapımla ekrana geliyor. Yönetmenliğini Davood Mirbagheri'nin yaptığı Hz. Hüseyin'in Fedaisi: Muhtar" her Sali yeni bölümüyle aglayanmunzur kanalinda.

Dizinin on beşinci bölümünde, Kabe'deki yangının aniden başlayan yağmurla sönmesi, Yezid'in (l.a) ordusundaki askerler arasında pişmanlık ve korkuya sebep olur. Bu arada Yezid'in (l.a) ölüm haberi gelir. Bu esnada Basra'da olan Ebu Ziyad'ın yokluğunu fırsat bilen Kufeliler meydana iner. Tevvabin de katılınca isyan başlar. Bu durumda Şam ordusu Zübeyr'den barış ister. Hariciler buna karşı çıksa da Emir barıştan yanadır.

İran radyo ve televizyon kurumunun bir yapım eseri olan dizi, İmam Hz. Hüseyin'in katillerinden öç almaya çalışan Muhtar Segefi'nin hayat öyküsünü ve Emevilere karşı kıyamını işlemektedir. Kırk bölümlük bu dizinin yönetmeni Davood Mirbageri'dir. Dizinin yapımı 9 yıl sürdü. Bu dizide 110 baş aktör ve 400 figüran rol almıştır. Dizi yayınlanmaya başlamasıyla birlikte Arap ülkelerinde büyük beğeni ve çok sayıda izleyici toplamayı başarmıştır.

Orijinal Adı : MOHKTAR
Türkçe Adı : HZ. HÜSEYİN'İN FEDAİSİ: MUHTAR
Yapım Yılı : 2010-11
Bölüm-Süre : 40x50'
Yönetmen : Davood Mirbagheri
Görüntü Yönetmeni : Azim Javanrooh
Oyuncular : Fariborz Arabnia, Reza Ruigari, Amin Zendegani,
Hedyeh Tehrani, Jaleh Ollov

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Yorumları Listele

Facebook Yorumları

Bir sonraki videoyu

Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
04 Aug 2018
Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
Cüneyt Arkın · 114 Görüntüleme