İslami Filmler İzle
1
watermark logo

Bir sonraki videoyu

Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
04 Aug 2018
Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
Cüneyt Arkın · 114 Görüntüleme

Hz. Hüseyin'in fedaisi Muhtar Başlangıç / MOHKTAR / Dini Filmler

 152 Görüntüleme
Kategori: Film

HZ.HÜSEYIN'IN FEDAISI MUKHTAR NAMEH 14.BÖLÜM

MUHTAR YEZİD'İN DÜŞMANI MEKKE EMİRİ ZÜBEYR İLE ANLAŞMAYA VARIR
Dizinin on birinci bölümünde, Mekke'ye gelen Muhtar Yezid'in düşmanı Mekke emiri Abdullah b. Zübeyr ile görüşür. Yezid (l.a) ise İbn. Ziyad'a mektup gönderip Hicaz'a saldırmasını emreder. Hicaz'a yola çıkan ordu Medine'yi alır ve Hicaz'a ilerler. Zübeyr, Yezid (l.a)'in ordusu karşısında Muhtar'ın isteklerini kabul eder ve biatını alır.

SERBEST BIRAKILAN MUHTAR'I BÜYÜK BİR TEHLİKE BEKLEMEKTEDİR

Hazret-i Hüseyin'in (a.s) yoldaşlarından Mokhtar Saghafi Kerbela'da Hazret-i Hüseyin'in (a.s şehit edilmesi üzerine mücadele bayrağını açar. Dizinin yeni bölümünde İbn-i Ziyad Muhtar'ı serbest bırakmak zorunda kalır ve Muhtar'a Kûfe'yi terk etmesi için süre verir.

Dizinin yedinci bölümünde, İbn-i Ziyad, Muhtar'ın amcaoğlu Zahide'den O'nu hapiste zehirlemesini ister. Muhtar ise Zahide'den kız kardeşinin Yezid'e mektup yazmasını ve kendisini serbest bırakmasını ister. Yezid bunu kabul eder ve İbn-i Ziyad çaresiz Muhtar'ı serbest bırakır. Kufe'den çıkmak için üç gün mühlet verir. Amacı, Muhtar adamlarını toplamadan Kufe dışında O'nu öldürmektir.
Hedyeh Tehrani, Jaleh Ollov

************************************************

ZULÜM VE HAKSIZLIĞA SESSİZ KALMAYAN MUHTAR'IN BÜYÜK MÜCADELESİ

Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar'ın zalimlere karşı verdiği amansız mücadelenin hikâyesi çok özel bir yapımla ekrana geliyor. Yönetmenliğini Davood Mirbagheri'nin yaptığı "Hz. Hüseyin'in Fedaisi: Muhtar" Youtube üzerinden izleyiciyle buluşuyor.

İran radyo ve televizyon kurumunun bir yapım eseri olan dizi, İmam Hz. Hüseyin'in (a.s) katillerinden öç almaya çalışan Muhtar Segefi'nin hayat öyküsünü ve Emevilere karşı kıyamını işlemektedir. Kırk bölümlük bu dizinin yönetmeni Davood Mirbageri'dir. Dizinin yapımı 9 yıl sürdü. Bu dizinin maliyeti yüksek olup, en yetkin ve mahir aktörler rol almıştır. Bu dizide 110 baş aktör ve 400 figüran rol almıştır. Dizi yayınlanmaya başlamasıyla birlikte Arap ülkelerinde büyük beğeni ve çok sayıda izleyici toplamıyı başarmıştır.

Orijinal Adı : MOHKTAR
Türkçe İsim : HZ. HÜSEYİN'İN FEDAİSİ: MUHTAR
Yapım Yılı : 2010-11
Bölüm-Süre : 40x50'
Yönetmen : Davood Mirbagheri
Görüntü Yönetmeni : Azim Javanrooh
Oyuncular : Fariborz Arabnia, Reza Ruigari, Amin Zendegani,

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Yorumları Listele

Facebook Yorumları

Bir sonraki videoyu

Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
04 Aug 2018
Cüneyt Arkın -Gözleri Ömre Bedel- Siyah Beyaz Filmler
Cüneyt Arkın · 114 Görüntüleme