Mirdes Tuber
Mirdes Tuber 23 Jun 2018
14
watermark logo

Bir sonraki videoyu

Show Ana Haber Bülteni 5 / 6 Eylül 2018 izle
06 Sep 2018
Show Ana Haber Bülteni 5 / 6 Eylül 2018 izle
Haber izle · 132 Görüntüleme

VidCon 2018 / VidCon Nedir? / Youtube İle Daha Fazla Kazanma

 250 Görüntüleme
Kategori: Diğer

VidCon 2018: İçerik oluşturucuların daha fazla para kazanmasına ve daha güçlü topluluklar oluşturmasına yardımcı olunması
2010'da Hank ve John Green tarafından sıfırdan yaratılan ve hayranları, yaratıcıları ve endüstri liderlerini çevrimiçi videonun gücünü kutlamak için bir araya getiren VidCon'da sahneye adım attım. Son 13 yılda YouTube'un iddialı bir fikirden, özgür ifade ve açıklığın gücü üzerine kurulu dünya çapında bir harekete dönüştüğünü anlattım.
Her ay YouTube'a gelen 1,9 milyardan fazla giriş yapan ve 90'ı aşkın ülkeye ve 80 dile yayılan yerelleştirilmiş sürümleriyle, dünyayı cep telefonu ve internet bağlantısı olan herkese açıyoruz.
YouTube, herkesin bir sesinin olduğu canlı bir topluluktur. Her gün, içerik oluşturucular seslerini kullanarak eğlendirmek, harekete geçmek ve olumlu değişiklikler yapmak için kullanırlar. Bu yüzden geçen yıl boyunca, içerik oluşturucu topluluğun ihtiyaç duyduğu ürünleri ve araçları geliştirmeye iki katına çıktık. Sadece YouTube'da büyümek değil, geleceğin video platformunu geliştirmeye devam etmek.
İçerik oluşturucudan para kazanma için sonraki büyük adımlar
YouTube, içerik oluşturucuların topluluklarıyla bağlantı kurmasına izin verir ve onlara sevdikleri şeyi yaparken para kazanma fırsatı verir. Reklamverenler sayesinde, dünya çapındaki içerik oluşturucuları, inanılmaz bir büyüme gösteren tamamen yeni bir küresel ekonomi yaratarak işletmeleri kurmayı başardılar. Yılda beş rakam alan içerik oluşturucuların sayısı yüzde 35 artar ve altı rakam kazanan içerik oluşturucuların sayısı yüzde 45 oranında artar. Önceki yıllarda olduğu gibi, gelirin büyük çoğunluğu reklam ortaklarımızdan geliyor. Buraya yatırım yapmaya devam edeceğiz, ancak reklamların ötesini de düşünmek istiyoruz. İçerik oluşturucuların mümkün olduğunca para kazanmaları için birçok yolu ve fırsatı olmalıdır.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Yorumları Listele

Facebook Yorumları

Bir sonraki videoyu

Show Ana Haber Bülteni 5 / 6 Eylül 2018 izle
06 Sep 2018
Show Ana Haber Bülteni 5 / 6 Eylül 2018 izle
Haber izle · 132 Görüntüleme